W poniedziałek, 24 stycznia 2022 r., spotkaliśmy się w świetlicy PZG, aby zapoznać się z kolejnym rodzajem herbaty oraz z kolejnymi wersetami Ewangelii Św. Jana.
Parzyliśmy i pili żółtą herbatę, zwaną kiszoną, czyli poddaną fermentacji we własnych sokach; fermentacja taka zmienia właściwości herbaty. Jej kolor jest słomkowo-żółty, a smak lekko owocowy i słodowy. Herbata żółta posiada niewiele kofeiny i garbników, więc działa tonizująco i oczyszczająco. Poprawia też trawienie, nie podrażniając żołądka.
 
Pijąc pierwsze parzenie herbatki Xuang Xiao, zaznaczaliśmy na rozdanych kopiach map Izaela z czasów pierwszego wieku miasta występujące w Nowym Testamencie, np.: Betlejem - miejsce narodzenia się ludzkiego ciała Pana Jezusa, Nazaret – miejsce Jego mieszkania, Kafarnaum – miejsce mieszkania apostoła Piotra czy Jerozolima – miejsce śmierci Pana Jezusa Chrystusa.
 
W trakcie picia drugiego parzenia żółtej herbaty czytaliśmy, migając, fragment z poprzedniego spotkania, czyli Ew. Jana 1,1-10, a następnie kolejne wersety 11-13. Jest tam mowa o tym, że dzieckiem Bożym może być tylko ten, który wierzy w Jezusa Chrystusa, a następnie zostanie narodzony na nowo do Bożej, duchowej Rodziny. Jest to możliwe ,,nie z krwi, ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga''.
Naszym rozmowom na ten temat towarzyszył znowu ciepły płomień oryginalnej lampy glinianej zakupionej w Nazarecie 🔥