Czy tylko ja uwielbiam nasze spotkania? Jak widać - nie tylko, gdyż cztery dni przed świętami - w dniu 20.12.2021 r – przyszło jeszcze 11 osób. Jak zawsze – pobudziła nas herbata, a tym razem taka, która ma największą ze wszystkich herbat zawartość kofeiny. Piliśmy białą herbatę, którą produkuje się z jak najmniej przetworzonych pączków liściowych najbogatszych w kofeinę. Najpierw delektowaliśmy się Białą Perłą. Jej pączki są ręcznie zbierane i selekcjonowane. Smak jest bardzo wysublimowany, a aromat delikatny. Na białą herbatę z dodatkami wybrałam Białą Wiśnię, która też wszystkim przypadła do gustu, gdyż owoce wiśni, pączki kwiatów róży i chipsy kokosa podkręcają smak i aromat, nie zabijając delikatności białej herbaty.

Oprócz wysokich walorów smakowych i pobudzających biała herbata bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie. Działa przeciwnowotworowo (ma dwa razy więcej antyoksydantów niż herbata zielona), przeciwmiażdżycowo (reguluje poziom cholesterolu) oraz przeciwstresowo.

Temat przyjścia na ziemię Syna Bożego studiowaliśmy poprzez fragmenty Ewangelii Łukasza (rozdział 1, wersety 26-38 plus rozdział 2, wersety 1-20) oraz Ewangelii Mateusza (rozdział 2, wersety 1-23). Wersję miganą tych fragmentów Nowego Testamentu oglądaliśmy na filmikach z YouTube na kanale NASZDOBRYZNAK. Rozmowy koncentrowały się na Panu Jezusie Chrystusie, który powinien być w centrum Bożego Narodzenia. Nie może być tak, że świętujemy czyjeś urodziny a zapominamy o samym Jubilacie.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał w prezencie idealną herbatę na zimę o nazwie Wigilijny Wieczór – jest to mocna, aromatyczna czarna herbata z dodatkiem pomarańczy, goździków, migdałów i płatków róży.